Branş Dersleri

Kodlama Dersi-Sanat Atölyesi-Bale-Dans-Ritim Çalışması-Müzik-Satranç-Yüzme-At binme-Buz Pateni


Kodlama Dersi: Geleceğin  çocuklarını yetiştirmek için, robot Albert ile kodlama derslerimiz başlamıştır. Problem,çözme, sistematik düşünme ve olayları ilşkilendirme, yetisi kazandırır.

Sanat Atölyesi: Çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve görselliğini destekleyen, sanata karşı farkındalıklarını arttıran bir derstir. Sene sonunda da bu çalışmaları bahçemizde  muhteşem bir sergi ile Velilerimize sunarlar.

Bale-Modern Dans: Bedensel koordinasyonun ve motor gelişimin desteklendiği eğlenceli çalışmalar sonucunda müzik ile birlikte hareket etme yeteneği kazandırır.

Ritim Çalışması: Ritim eğitimi özellikle sayısal zekâya katkı sağlıyor. Analitik düşünme ile problem çözebilme yeteneğini geliştirdiği ve erken yaşta alınan ritim eğitiminin matematik öğrenimini kolaylaştırdığı ispatlanmıştır.

Müzik: Haftada bir gün gelen müzik öğretmenimiz ile çocuklar yeni ve değişik şarkılar öğrenerek farklı müzik aletlerini tanırlar.

Yüzme: Yaz dönemi boyunca kapalı havuzda özel eğitmenler eşliğinde, önce suyu sevdirme ve alıştırma ile başlayan çalışmalarımız, sonrasında da çeşitli yüzme teknikleri öğrenerek devam eder.

At Binme: İlkbahar ve Sonbahar dönemlerinde  çocuklarımızı DİLA BİNİCİLİK KLÜBÜ'NE  at binmeye götürüyoruz. Hem çocuklara hayvan sevgisini öğretiyor, hem de açık havada spor yapmanın keyfini yaşıyoruz.

Buz Pateni: Kış aylarında da ayda bir kez Optimum Alışveriş Merkezi'ndeki buz pistinde, eğitmenler eşliğinde paten yapmayı öğreniyoruz.

Satranç: Çocukların düşünme, dikkat yoğunlaştırma, hesaplayıp karar verme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Yaratıcılığı teşvik eder, şekil ve uzay bilgisini planlamaya yarar.