Sağlık ve Beslenme

Çocuklarımızın hepsi, okulda meydana gelebilecek olası kazalara karşı sigortalanmıştır.


Sağlıklı olmanın ilk şartı bulunduğumuz ortamın  temizliği ve sağlıklı beslenmektir. Okulumuzun genel temizliğinde ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan malzemeler kaliteli ve dezenfektan ürünlerdir.

Okulumuza hasta olan çocukların gönderilmemesi, ancak doktor tarafından izin verildiği takdirde okula gelmeleri öngörülmektedir.

Gün içinde rahatsızlanan çocuklarımız için ayrı bir dinlenme odamız mevcuttur. Bu odada bir öğretmen eşliğinde ebeveynlerden biri almaya gelene kadar çocuğumuz dinlendirilir.

Oyuncaklar düzenli olarak özel maddelerle temizlenerek dezenfekte edilmektedir.

Yiyeceklerimiz ise, her zaman günlük taze ürünler kullanılarak hijyenik bir ortamda kurumumuzun aşçısı tarafından hazırlanmaktadır.

Okulumuza bağlı olarak çalışan servisimizde, çocuklarımızın güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için emniyet kemeri kullanılması zorunludur. Ayrıca, serviste bir öğretmenimiz çocuklarımızın düzenli  bir şekilde evlerine ve ailelerine teslim edilmesine yardımcı olmaktadır.

BESLENME

Okulumuzun yemekleri deneyimli aşçımız tarafından titizlikle hazırlanmaktadır.

Çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için Beslenme Uzmanı tarafından kontrol edilen aylık yemek listemiz ayın başında velilerimize ulaştırılmaktadır.

Yemek listemiz mevsim sebzeleri ve meyveleri dikkate alınarak oluşturulur.

Süt ve süt ürünlerinde markalı ürünler kullanılmaktadır.