Oyun Grubu

Oyun Grubu


SABAH PROGRAMI:
09.30-13:00 Eğitim, yabancı dil, branş dersleri, kahvaltı, meyve saati ve öğle  yemeği 

TAM GÜN PROGRAMI:
09.30-16.30 Eğitim,yabancı dil, branş dersleri, sabah ve ikindi kahvaltısı, meyve saati, öğle  yemeği  

ÖĞLEN PROGRAMI: 
13:30-16:30 Eğitim, ikindi kahvaltısı

İLK YUVAM ABC ANAOKULU' nda yaş gruplarına uygun tutarlı bir günlük program izlenir. Bu tutarlılık çocukların güven duygusunu destekleyerek, onların sosyal iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefler. Sunulan yaratıcı ve kaliteli hizmet her gruba 2 öğretmen eşliğinde uygulanır.

Bu zaman dilimi, geniş alanda çocukların büyük kas becerilerini ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacı ile planlanmış oyunları içerir. Dikkat süresi çok  kısa olan bu yaş gurubu çocuklarının ilgisini canlı tutabilmek için masa başında sakin bir oyundan sonra mutlaka hareketli bir oyuna geçilir .
 

Çocukların günlük eğitim programı uygulandıktan sonra öğle yemeği yenir. Sofrada arkadaşları ile farklı bir sosyal ortamı paylaşmayı, kendi başlarına yemek yiyebilmeyi ve değişik tatları denemeyi, yemek süresince masadan kalkmamayı öğrenmeleri amaçlanır. 
Her ayın başında, o ayın yemek listesi ve aylık bülteni  Velilere iletilir. Kahvaltı ve yemek zamanının ardından gelen temizlik saatinde çocukların temizlik ve tuvalet alışkanlıkları, öz bakım gelişimleri desteklenir.

Henüz tuvalet eğitimini tamamlamayan çocuklar için bu zaman bir gözlem fırsatı ve desteklenme sürecidir. 

Çalışan ebeveynler için okulumuz 18.30 kadar açıktır.Bu saat dilimi içinde çocuklar sınıf öğretmenleri ile beraber oyun zamanı, kukla ya da masal zamanı gibi aktiviteler yaparlar.

Velilerimiz, her gün yolladığımız günlük raporlarla, çocuğunun gününü nasıl geçirdiği hakkında bilgilendirilecektir.